Bir alışveriş, bir fiş…

2006 yılının “Özel Gider İndirimine Ait Bildirim” zarflarını biraz önce doldurdum, Allah onları tek tek kontrol edeceklere sabır versin.
Yılın bu zamanları, “fişleri tek tek ayırma ve yazma” sebebiyle, geçtiğimiz yılın detaylı bir gözden geçirmesi tadında oluyor ve ben bunu çok seviyorum.
Örneğin geçen yıla ait enteresan verilerden sadece bir tanesi: Bilenler bilir, Kuğulu Park‘ın hemen yanında “Kıtır Piliç” var. Oradan aldığım fişlerin hepsi (ki en az 6-7 tane var) Cumartesi gününe ait (hafta içleri çalışan biri olarak bunu normal karşılıyorum, ama Pazar neden yok?) ve saatleri 14:01 ile 14:08 arasında. (saati var, ritüel gibi…)
Bir de yazdığım fişlerden bir tanesi aynen şöyle bir yere aitti: “… Restoran Hizmetleri Gıda Pazarlama Turizm Taşımacılık Otomotiv İletişim İnşaat Taahhüt İthalat ve İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi“…
Biliyorsunuz, seneye “fişleri yazma” olmayacak ama yine de fiş almayı ihmal etmiyoruz. Buna en çok o fişleri kontrol edenler sevinmiş olmalılar… Benim içimde ise ufak da olsa bir burukluk var. Güzel zamanları hiç olmazsa bir kere daha hatırlayıp, mutlu oluyordum.

Not: Bir süreden sonra hiç bitmeyecekmiş gibi görünen (Allah’tan bilgisayar ile yazıyorum) ufak ufak “Gıda Harcaması” fişlerini görünce aklıma doğrudan başlıkta yazdığım söz gelmişti… Kapanışı da Ayşegül – Ali Atik çiftinin aynı eserinden bir alıntı ile yapmak istiyorum: “Ben yapınca alışverişi, zaten alıyorum satış fişi!” 😉

Share This

1 Comments on “Bir alışveriş, bir fiş…

  1. ben de hep fiş yazarken o günlere geri dönüyorum. En keyifle fiş yazdığım zaman da evlendiğimiz yıldı. Beni istemeye geldikleri günün fişleri eşimin biriktirdiklernin arasından çıkmıştı. ne gülmüştüm. tabi düğün alışverişinin fişleri de zaten keyif aldığım o güzel günleri ikinci defa yaşamış gibi olmuştum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *