Sokak Açık! Sokağa Çık! Ankara Sokak Festivali ile renklenecek!

25-27 Mayıs tarihleri arasında biz Ankaralılar’ı çok renkli bir sokak festivali bekliyor. Arjantin Caddesinden Karum, Kuğulu Park ve Şili Meydanı’ na kadar olan bölgede karnaval havası esecek.
Arjantin, Brezilya, Şili, Küba, Meksika, Portekiz, İspanya, Venezuella gibi birçok Latin ülkesinin renklerini bir sokak festivali havasında sunmayı hedefleyen festivalde, bu ülkelerin müzik ve dans gruplarının gösterileri yer alacak. Festival boyunca cadde, katılan ülkelerin standları, ülke bayrakları ve renkli sokak süslemeleri ile tam bir festival alanına dönüşecek.
Basın açılışı 25 Mayıs’da ”Calipso Kralı” Metin Ersoy ve Durul Gence Orkestrası’nın da katılımı ile Sheraton Hotel-The Mall da düzenlenecek gece ile yapılacak festival, 26 Mayıs akşamı Karum önünde düzenlenecek Erol Büyükburç konseri ardından 27 Mayıs akşamına kadar çeşitli konserler, dans gösterileri ve etkinliklerle devam edecek.
2 gün sürecek festivalde, sokaklarımızla ve dış mekanlarla ilgili farkındalığı arttırmak, uzun vadede caddenin ve sokakların Başkent’e yakışır şekilde “revize” edilmesi için bir farkındalık yaratmak hedefleniyormuş. Bu yıl Latin teması ile gerçekleştirilecek ve Latin kültürünü halkla buluşturacak festivalin daha sonraki senelerde geleneksel hale getirilerek değişik ülke kültürlerini Ankaralılar’la buluşturmaşı düşünülüyor.
Festivalle ilgili ayrintili bilgileri ve kesinlesen programlari Ankara Caz Derneği ağ sayfalarından veya 0312.448 03 43 – 0312.446 27 33 numaralı telefonlardan ögrenebilirsiniz.
Programını ve etkinlik noktalarını burada bulabileceğiniz festivalde ben, bizleri her tür etkinlikten haberdar edip onlara katılmamızı sağlayan sevgili Leo Organizasyon için fotoğraf çekiyor olacağım, sizi de orada görmek dileğiyle! 😉

Ekleme: Etkinliğe ait fotoğrafları Flickr Galerim‘de bulabilirsiniz.

Share This

2 Comments on “Sokak Açık! Sokağa Çık! Ankara Sokak Festivali ile renklenecek!

  1. Bizi niçin sattığın anlaşılmıştır.Renkli sokaklarda nice mutlu doğum günlerin olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *