Yeni bilgisayarım Asus Eee Pc 1000H

Asus Eee Pc 1000H

Evet, nihayet bugün uzun zamandır beklediğim Asus Eee Pc‘ye kavuştum. Neden olduğunu anlamadığım bir şekilde, elektronik mağaza zincirlerinin hiç birinde bulamadığım gibi bu bilgisayarın İnternet dışında bir mağazada satıldığını ilk defa bu haftasonu Ankara’da Mavi Bilgisayar‘da gördüm, ama orada da siyahından kalmamıştı. Zorunlu bir sabır sürecinin ardından Kadıköy’deki Eksen Bilgisayar‘dan Can Bey’den ürünün geldiği haberini aldım. Alırken üzerinde gelen tek slot 1GB Ram’i 2GB ile değiştirdim. Henüz kendisi ile çok vakit geçirmesem de, klavyesinin ufak olması dışında bir eksi görmedim. Şu sıralar üzerinde gelen uygulamaları keşfetmek/kaldırmakla meşgulüm. İlk fırsatta olası alıcılar için bir inceleme yazmayı düşünüyorum.

Google’cılara not: Microsoft Works normal şartlarda kaldırılamıyor. Kaldırmak istediğinizde Works8.msi dosyasının olduğu yeri göstermeniz isteniyor. C:WINDOWSInstaller dizini içinde MS Works’e ait olan msi dosyasını bulup (benim bilgisayarımda dosya ismi 3531148.msi gibi rakamlardan oluşuyordu.) ismini Works8.msi olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Share This

3 Comments on “Yeni bilgisayarım Asus Eee Pc 1000H

  1. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. eeepc 1000H modeli var bende ve çok memnunum.özellikle pil ömrünün 4-5 saat kadar olması süper. ayrıca works uygulaması da çok iyi…. tavsiye ederim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *