Arçelik demek, müşteri memnuniyeti demek!

Fazlaca marka militanı görünen başlıktaki müşteri tabii ki ben oluyorum.

Cumartesi günü, yaklaşık 8 yıl önce alınan bir traş makinesinin kullanıma bağlı eskimiş parçalarını nereden temin edebileceğimi sormak için Arçelik Çağrı Merkezi‘ni aradım. Yedek parçalarla ilgili olarak pazartesi günü beni arayacaklarını belirttiler. Pazartesi günü (bugün) Arçelik Servisi’nden arayan görevli, ürün çok eski olduğundan parçaları temin edemeyeceklerini, ancak halen satışta olan benzer bir ürünü dörtte bir fiyatına 2 yıl garantili olarak bana sağlayabileceklerini belirtti. Saat 18:30′da eve dönerken de yetkili servise uğrayıp adıma gelen traş makinesini aldım. Açıkçası, “Aa, sizin model zaten çok eskiymiş, yeni çıkan X modelimizi en yakın bayimizde görebilir, hatta peşin fiyatına 16 taksitle alabilirsiniz.” demelerini beklerken, böylesi bir uygulama çok hoşuma gitti. Keşke her yerin tüketici desteği bu kadar hızlı ve müşteri memnuniyeti odaklı olsa.

Not: Tek korkum dünyalar tatlısı(!) Çelik‘in de diğer Arçelik ürünleri gibi sağlam ve uzun ömürlü çıkması… Bozulmayacak meret, 10 sene mıy mıy mıy mıy…

Share This

3 Comments on “Arçelik demek, müşteri memnuniyeti demek!

  1. 5845 NFI soğutucunun ortam sıcaklığı 10 derecenin altında olduğu yerde kullanıldığı zaman,verdiği arızanın garanti kapsamı hakkında çağrı merkezi ile servis.Aynı şeyi söylemiyor.Soğutucu 10 derece altında bulundurulmayacaksa Türkiyede niçin sastılıyor?

  2. müsteri memnuniyetinden bahsediyorsunuz buyurun sizin müsteri memnuniyetiniz…2006 yılı 10.ayında arcelik gibi bir firmadan almıs bulundugum titanyum elektrikli termosifon garanti süresinin bitiminden 45 gün sonra delindi.Eve gelen yetkili servis termosifonun yeni fiyatı kadar bir ücreti tamir masrafı olarak taleb etti.Akabinde ARCELİK firmasının tüketici hattını arayarak maduriyetimi dile getirdim.0554 930 35 95 nolu telefondan ismini su anda hatırlayamadıgım müsteri temsilciniz olan bayan maduriyetimi ilettigim halde bana gülerek alay edercesine hicbirsekilde maduriyetimin giderilemeyecegini belirtti cunku garantı surem 45 gun oncesınden dolmustu…Bu termosifonun garanti belgesinde kullanım omru 10yıl(ürünün fonksiyonunu yerine getirebilmesı ıcın gereklı yedek parca suresi)denmekte…Tüketici hattındakı baynalar kazanın yedek parca sayıldıgını bana soylediler ama ne yazık ki anlayamadıgım su ARCELİK GIBI BIR FABRIKANIN URETIMINDE BIR YEDEK PARCANIN OMRU 3 YIL MIDIR????????

  3. bugün ben eşimle beraber antalya şarampol denizer arçelik bayiinden nofrost buzdolabı 82n ekran lcd ekran tv su sebili ve 12000 lik bio plazma A sınıfı klimna satın aldım peşin para ile ve bana gelen antalya dokumada ki servisinizin elamanları olan ZEKİ ÜNAL VE BEKİR DOĞANDAN MEMNUM OLDUM arçewlik i seçmemdeki memnuniyetimi bana yaşattıkları için çok ama çok teşekkür ederim birdaha alacağım ürün ne olursam olsun bu servis elemanlarını her daim görmek isterim ve arçelik in yaptıkları yapacaklarının teminatıdır ben kanaat getirdim ve tüm eş ve dostlarıma daima mtavsiyelerimi sunacağımı bilmenizi isterim saygılarımla başarılarınızın devamını diler işlerrinizin bol ve kazaqnçla geçmesini dilerim KARA AİLESİ GÜLSER VE ALİ KARA….karaoglurentacar@hotmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *